Prečo sa rozhodnúť pre kompozitnú podlahu | postaviť dom

Kompozitné podlahy napriek ich vynikajúcim vlastnostiam ešte stále patria medzi pomerne málo známe. Z čoho sa vyrábajú a čo všetko môžete od tohto typu podlahy očakávať?

Predstavujeme vám kompozitné podlahy

Tichá, odolná voči vode a vyrobená s ohľadom na prírodu — to je kompozitná podlaha. V našej ponuke nájdete tento typ podlahy od spoločnosti Egger. Kompozitná podlaha Egger sa vyrába 100 % bez PVC a plastifikátorov. V jej zložení sa nachádza až 70 % prírodných zložiek a je plne recyklovateľná. Drevo, ktoré sa používa pri výrobe, pochádza zo zodpovedne obhospodarovaných lesov, korková vrstva je z recyklovaného korku.

Vlastnosti kompozitnej podlahy

Kompozitné podlahy sú k dispozícii v mnohorakých dekóroch. V porovnaní s laminátovými podlahami sú robustnejšie, vynikajú tiež lepšou odolnosťou. Výborne odolávajú škrabancom aj škvrnám, môžete si ich vybrať do domácnosti i komerčných priestorov. Gazdinky iste ocenia jednoduché čistenie. Obávate sa zmeny vzhľadu podlahy pri pôsobení UV žiarenia? Ak sa rozhodnete pre kompozitnú podlahu, môžete sa spoľahnúť na farebnú stálosť. Nevplývajú na ňu ani zmeny teplôt.

Nechajte sa rozmaznať tichom a mäkkosťou

Kompozitná podlaha s integrovanou korkovou podložkou pohlcuje kročajový hluk. Je príjemná na dotyk, dobre sa po nej chodí aj bez obuvi. Je zdravotne nezávadná, nepohlcuje prach ani iné nečistoty, takže bude vyhovovať tiež malým deťom a alergikom.

Na podlahové kúrenie aj do vlhkého prostredia

Kompozitná podlaha je dobrou voľbou aj na podlahové kúrenie. Má totiž nízky tepelný odpor — len 0,05 m2 K/W. Keďže výborne odoláva vlhkosti, môžete ju bez obáv inštalovať tiež do kuchyne a kúpeľne. Kompozitná podlaha Egger má vrchnú vrstvu z materiálu s nízkou napučavosťou. Dokáže vydržať pôsobenie vody dokonca až 72 hodín.

Najnovšie články

Otvorili sme showroom v Starej Ľubovni
Nové interiérové dvere do starej zárubne?
Prečo sa rozhodnúť pre kompozitnú podlahu
Čo robiť aby ste sa nezbláznili z cien za kúrenie?